Curry ustanawia 30-letni rekord punktacji w historycznym sezonie

Getty

Golden State Warriors w tym sezonie zabrakło jednego zwycięstwa w pierwszej rundzie playoffów.

Choć może się to pozornie wydawać kiepskim osiągnięciem drużyny, która grała w pięciu finałach NBA z rzędu, wyczyn ten był postrzegany w lidze jako odważny wysiłek zespołu dotkniętego kontuzjami, który został dokonany po historycznej kampanii ofensywnej z Steph Curry.

Istnieje wiele liczb, które podkreślają wielkość Curry'ego w minionym sezonie, ale jednym z bardziej niejasnych znaków, które wyznaczył na pokazach w 2021 r., Być może lepszym niż jakikolwiek inny, jest dominacja, którą obrońca punktowy osiągnął w grze i poza grą.

Curry ustanowiło najwyższą punktację za kwartał w ciągu trzech dekad

GettySteph Curry oddaje strzał w meczu z Los Angeles Lakers.

Podczas tego, co okazało się ostatnią grą Warriors w tym roku, ewentualną przegraną 117-112 dogrywek z Memphis Grizzlies w turnieju posezonowym, zespół transmisyjny odnotował jedno z bardziej niejasnych osiągnięć Curry'ego w 2021 roku.

Doris Burke z ESPN włamała się po drugiej połowie ze statystykami. W sezonie strażnik punktowy Warriora zdobywał średnio 11,4 punktu na kwartał w trzeciej zwrotce.

To najwyższa średnia punktacji w jednym kwartale, jaką jakikolwiek gracz NBA odnotował w dowolnym kwartale w ciągu ostatnich 30 lat.

Curry ustanowił rekordy osobiste, drużynowe i ligowe na drodze do zdobycia tytułu

GettyStrażnik punktowy Golden State Warriors Stephen Curry reaguje po tym, jak wyprzedził Wilta Chamberlaina na liście najlepszych strzelców drużyny podczas kwietniowego meczu z Denver Nuggets.

Lista ofensywnych osiągnięć Curry'ego rosła w miarę upływu roku.

rozgrywający został najlepszym strzelcem wszechczasów Warriors w kwietniu, kiedy pokonał legendarnego Wilta Chamberlaina w meczu z Denver Nuggets.

Curry prowadził w lidze, zdobywając 32 punkty na mecz (ppg), wyprzedzając o zaszczyt Bradleya Beala z Washington Wizards. Damian Lillard z Portland Trailblazers zajął trzecie miejsce.

Był to drugi tytuł punktacji Curry'ego w NBA i jego najwyższy wynik w całej jego 12-letniej karierze. Był także dopiero drugim graczem w historii, który wygrał nagrodę w wieku 33 lat lub starszym (Michael Jordan).

W drodze do tego celu Curry ustanowił szereg rekordów w zdobywaniu punktów i strzelaniu za 3 punkty. Podczas 15 meczów w kwietniu, Curry zdobył rekordowe 96 punktów za trzy punkty, czyli o 14 więcej niż jakikolwiek inny gracz w ciągu jednego miesiąca w historii NBA (James Harden).

Również w kwietniu, rozgrywający Golden State został pierwszym graczem NBA, który w historii uzyskał średnią 35 punktów na mecz, osiągając w ciągu całego okresu podziały strzelań: 50% z boiska, 40% z centrum i 90% z linii rzutów wolnych. miesięcznie, za raport z Wiadomości o Merkurym .

Curry oddał 337 strzałów zza łuku w skróconym sezonie COVID, podczas którego każda drużyna rozegrała tylko 72 mecze. Curry pojawił się w 63 z tych konkursów, aby osiągnąć cel, który jest czwartym najwyższym w historii pojedynczym sezonem, per Odniesienie do koszykówki .

Ekstrapolowany w ciągu pełnego sezonu regularnego, Curry odnotowałby drugi najwyższy wynik w jednym sezonie, który zdobył trzy punkty z 390, zaledwie 12 mniej od własnego rekordu. Obecnie ma cztery z pięciu najlepszych wyników w jednym sezonie za 3 punkty (James Harden, drugi najwyższy wynik w historii z 378 markami).

Curry brał w tym sezonie średnio 12,7 prób z głębszych, a 5,3 zdobywał trzy punkty na mecz. Oba są rekordami osobistymi i NBA.